AKTUALNOŚCI
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 1080
Dnia 6 października 2018 roku 6-osobowa grupka młodzieży z naszej parafii uczestniczyła w wydarzeniu na stadionie narodowym w Warszawie, gdzie trwały rekolekcje „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”. Zgromadziło się tam 40 tys. ludzi, aby oddać chwałę Bogu.
Centralnym punktem rekolekcji była Msza Św. sprawowana przez ok. 600 księży. Przewodniczył jej metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz. Homilię wygłosił ks. bp Edward Dajczak, w której myślą przewodnią było to „Czy znam Jezusa?”, „Jak się z Nim spotykam?”, „Jak wygląda to spotkanie z Nim?”
Poza centralnym punktem rekolekcji uczestniczyliśmy w konferencjach, koncertach, modlitwie uwielbienia, wysłuchaliśmy świadectw. Można było również skorzystać ze spowiedzi. Była również sala, w której w ciszy można było spotkać się i porozmawiać z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie.
Reasumując w naszych sercach pozostanie wiele myśli, które nas poruszyły. Poprzez homilię możemy na nowo zastanowić się w jakiej tak naprawdę relacji jesteśmy z Jezusem. Często możemy iść obok Niego, ale nie potrafimy Go rozpoznać. Najpierw powinniśmy uwierzyć i powiedzieć „Jezu, ufam Tobie”. Wtedy możemy Go poznać, po tym jak pozwolimy Mu poukładać nasze trudne życie, czego my sami bez Niego nie potrafimy uczynić. Wtedy realnie jest przy nas obecny bo Go do siebie zaprosiliśmy.
MR


- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 1027
Dnia 29 września 2018 r. do Domaniewic przybyli z całej diecezji pielgrzymi. Byli to członkowie Kół Żywego Różańca i miłośnicy modlitwy różańcowej. Uroczystej Mszy św. w kościele parafialnym przewodniczył i homilię wygłosił abp Andrzej Józwowicz - nuncjusz apostolski w Rwandzie. Po niej uczestniczy przeszli do Sanktuarium Matki Bożej w drodze rozważając różańcowe tajemnice światła. Na placu przy sanktuarium konferencję wygłosił ks. Grzegorz Cieślak - prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.
Z naszej parafii pielgrzymowało 37 osób z Księdzem proboszczem na czele.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 1035
W dniu 23 września po sumie odbył się koncert chóru kameralnego "Modo Maiorum". Spotkanie odbyło się w ramach cyklicznego Festiwalu "W krainie Chopina". Chór najpierw wykonał utwory renesansowe i barokowe, które pięknie wpisywały się w naszą świątynię. W drugiej części słuchacze wysłuchali utworów Jana Sebastiana Bacha. Ostatnią część koncertu stanowiły pieśni patriotyczne. Ta część koncertu nawiązywała do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 1034
W dniu 29 września odbędzie się XIV pielgrzymka Kół Żywego Różańca do sanktuarium w Domaniewicach. Zapisy u p. Zofii Zielkowskiej.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 1394
W dniach 15 - 22 lutego 2019 r. z naszej parafii wyruszy pielgrzymka do Ziemi Świętej. Chętni, którzy chcieliby w niej uczestniczyć proszeni są o kontakt z Księdzem Proboszczem. Poniżej plan pielgrzymki:
1 dzień: WARSZAWA – TELAWIW
Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku Patron Travel o godz. 12.30. Wylot do Tel Awiwu o godz. 15.05. Przylot do Tel Awiwu o godz. 19.50. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień: JEROZOLIMA – BETLEJEM – AIN KAREM
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, kościele św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset ( z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Obiadokolacja i nocleg.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 2024
Obóz ten to dwa tygodnie spędzone pod namiotami w centrum Puszczy Augustowskiej nad jeziorem Płaskim z dala od cywilizacji. Jest to czas i miejsce, w którym można poznać Boga w ciszy i pięknie otaczającej przyrody. Założycielami tego obozu byli ks. Mirosław Nowosielski wraz ze swym bratem Zygmuntem, którzy co roku w nim czynnie uczestniczą.
W tym roku przypadał już 36 zjazd dzieci i młodzieży na rekolekcje. Z naszej parafii wzięło w nich udział 12 osób. Kierownikiem II turnusu (11-24 lipiec) był ks. Proboszcz Andrzej Sałkowski. Pomagali o. Marcin ze Zgromadzenia Sług Bożego Miłosierdzia i wspomniany wcześniej Zygmunt Nowosielski. Uczestnicy każdego dnia pogłębiali swą wiarę i relację z Bogiem poprzez udział w katechezach, modlitwę osobistą (lekturę i rozważanie Pisma Świętego), rozmowach w grupkach dzielenia prowadzonych przez animatorów, w Mszach Św. Każdy z nas mógł doświadczyć życzliwości, troski i miłości drugiego człowieka. Był również czas na zabawy, tańce, kąpiele w jeziorze, ognisko oraz gry w piłkę nożną.
Myślę, że każdy z nas przez te dwa tygodnie odkrył w sobie prawdziwą wartość bycia dzieckiem Boga, który kocha nas bezwarunkowo i podnosi ze wszystkich trudności. Nauczyliśmy się również nieść tę miłość do naszych domów, rodzin, przyjaciół, środowisk, w których przebywamy. Zapewne każdy z nas zachowa w pamięci piękne wspomnienia i będzie chciał powracać tam każdego roku.
MR
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 1210
Młodzieżowy rajd rowerowy po Podlasiu odbył się w dniach 2-6 lipca 2018r. Grupa liczyła 11 osób wraz z ks. Proboszczem Andrzejem oraz panem kierowcą, którego pomoc znacznie ułatwiła wyprawę podczas przewozu bagaży. Uczestnicy przejechali ponad 200 km od Siedlec przez Korczew, Drohiczyn, Siemiatycze, Grabarkę, Serpelice, Janów Podlaski, Pratulin, Terespol, Kodeń do Białej Podlaskiej.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Pałac w Korczewie, a następnie udaliśmy się do Drohiczyna. Jest to bardzo bogate w zabytki miasto, uroczo położone nad rzeką Bug. Kolejnego dnia zwiedziliśmy Świętą Górę Grabarkę, która jest najważniejszym miejscem kultu religijnego wyznawców prawosławia w Polsce. W środę udaliśmy się do Pratulina, w którym znajduje się Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Poświęcone jest zamordowanym tutaj w 1874 r. unitom. W tym sanktuarium mieliśmy również własną Mszę Św., której przewodniczył ks. Andrzej. W czwartek wyruszając z Terespola w dalszą trasę zatrzymaliśmy się w Kostomłotach aby zobaczyć cerkiew neounicką św. Nikity. Po niej udaliśmy się do Kodnia do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia. Tam też mieliśmy już ostatni nocleg. W piątek udaliśmy się do Białej Podlaskiej i to był ostatni punkt naszej wyprawy. Stamtąd wyruszyliśmy pociągiem już do domu.
Reasumując dzięki tej wyprawie mogliśmy bardzo aktywnie i miło spędzić wspólnie czas. Każdego dnia jednoczyliśmy się z Bogiem w Mszy Św. a także w pięknie przyrody która nas tam otaczała. Wieczory spędzaliśmy przy grach planszowych, co nas jeszcze bardziej zintegrowało. Drugiego dnia mieliśmy ognisko, a przy nim wspólne rozmowy, a także śpiew.
Mimo zmęczenia fizycznego myślę, że każdy z nas zregenerował swoje siły na pokonywanie codziennych trudów.
Milena Rusek
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 1411
Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana, którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego. Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Wtedy więc wkładali [Apostołowie] na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego.Dz 8, 14-17
Młodzież naszej parafii (53 osoby) przystąpiła do sakramentu 15 czerwca bieżącego roku. Szafarzem udzielającym bierzmowania był bp. Wojciech Osial, który silnie podkreślał podczas kazania wagę tego wydarzenia. Zachęcał do trwania w jedności z Jezusem. Sprawdzianem dla wszystkich wierzących – obecność na niedzielnej mszy.
Bierzmowani zostali namaszczeni krzyżmem na czole, co dokonało się poprzez słowa: "Przyjmij znamię Daru Ducha Świętego".
Młodzi brali we mszy czynny udział dzięki czytaniu słowa Bożego, śpiewaniu psalmu czy czytaniu modlitwy wiernych. Na koniec uroczystości podziękowali Księdzu Biskupowi za udzielony sakrament, księżom za duchową opiekę oraz animatorom za pomoc w przygotowaniu do sakramentu.
Niech obiecany Duch Święty napełnia ich serca i umysły pokojem, mądrością, pobożnością i bojaźnią Bożą. Niech wzrastają w wierze.
Klaudia Kantorska






